Pozvánka na jarní keramické tvoření 16.4.2022

pexesáček.jpg

Dětský karneval 26.3.2022

Bez názvu.jpg

Konec čipových karet v autobusech Ariva

Jak už určitě víte, od příští neděle 12. prosince 2021 se na Mladoboleslavsko rozšíří systém Pražské integrované dopravy. Všechny naše současné linky budou nahrazeny linkami novými ve zmíněném systému. Změny nebudou jen v jízdních řádech, trasách a zastávkách, ale také v tom, jak cestující zaplatí za jízdenku. Čipové karty, které jsme na Mladoboleslavsku cestujícím téměř 15 let vydávali, přestanou fungovat a nebude jimi možné v autobusech Arrivy zaplatit. Kromě hotovosti si cestující koupí jízdenku pomocí Lítačky nebo platební karty stejně jednoduše jako za nákup v obchodě.

211202_info_asc_konci_cipove_karty.pdf

Mikulášská nadílka 4.12.2021

mik.jpg

Veselé Vánoce s perníčkem

perníček.jpg

Pozvánka na rozsvícení VÁNOČNÍHO STROMU

vánoce.jpg

Pozvánka na vánoční tvořivou dílnu.

vě.jpg

Kotlíkové dotace pro rok 2021 +

KRAJ ZJIŠŤUJE ZÁJEM O KOTLÍKOVÉ DOTACE PRO ROK 2021+

DOTAZNÍK NALEZNETE ZDE

Středočeský kraj začíná zjišťovat zájem o dotaci na výměnu neekologických kotlů. Žádosti o kotlíkové dotace by pak měl kraj začít přijímat v 1. čtvrtletí roku 2022. Na výměnu kotlů na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy mají jejich majitelé už méně než rok. Od 1. září 2022 totiž bude platit zákaz používání kotlů, které nesplňují minimálně 3. emisní třídu.

Každý, kdo nestihne výměnu kotle zrealizovat do 1. září 2022, ale alespoň do tohoto termínu zažádá o dotaci, nebude v případě kontroly z úřadů finančně sankcionován. Pokud někdo výměnu nestihne, čeká jej dle Ministerstva životního prostředí pokuta v desítkách tisíc korun.

Zájemce o dotaci může nyní vyjádřit svůj zájem vyplněním dotazníku, v kterém uvede své jméno, příjmení a kontaktní údaje, dále místo realizace výměny zdroje a o jaký typ nového zdroje má zájem.

Poskytnutí Vašich kontaktních údajů zaručí, že Vám budou zasílány aktuální informace k připravované dotační výzvě.

Pro řádné vyplnění dotazníku prosíme zájemce, aby si před vyplněním dotazníku přečetli základní informace ke kotlíkovým dotacím 2021+ (v příloze článku).

Informace ke kotlíkovým dotacím 2021+.pdf

Otázky a odpovědi - kotlíkové dotace 2021+.pdf

Změna v autobusovém spojení 25.10.2021

Autobusy Arriva dne 25.10. nebudou vůbec zajíždět do obce v době uzavření komunikace od 8 do 15 hodin.