Úvod > Dění v obci > Aktuality a události > Výsledek rozboru vody - důležité

Výsledek rozboru vody - důležité

Výsledky rozboru vody z vodojemu zásobujícím Obec Hrdlořezy prokázaly přítomnost vyššího počtu koliformních bakterií. Prosíme Vás tímto o neprodlené vyhlášení omezení užívání vody v síti jako pitné obecním rozhlasem (příp. SMS) a zveřejnění této informace na webových stránkách Obce. Vodu je nutno před konzumací převařit, pro hygienické účely ji lze nadále bez omezení využívat.

Zvýšili jsme dávkování dezinfekčního činidla ve zdroji a voda dodávaná do vodovodu je dle akreditované laboratoře již nezávadná. Vodojem byl vypuštěn a probíhá jeho čištění, naši pracovníci provádějí proplach sítě bez přerušení dodávky vody odběratelům. S tím souvisí i možné kolísání tlaku v systému. Dnes budou opětovně odebrány vzorky vody, o výsledcích rozborů Vás budeme informovat. Zároveň dle těchto rozborů bude zítra rozhodnuto o případném nouzovém zásobování obce přistavením cisteren.